Utolsó kommentek:

Motorogre 2024.04.03. 09:21:39

Érdekes írás, köszönjük. Reméljük az objektivitás határain belül maradt – ma erre nagy az igény. Kiegészítésként felvetem hogy az értelmiség nem csak a humán-értelmiséget jelenti. A rendszerváltást követően pl. az orvostársadalom felismerte – tisztelet a becsületes kivételeknek – hogy a paraszolvencia terén a korábbinál nagyobb lehetőségeik nyílnak meg, kitermelte magából a 100-150 orvosbárót, akik a nyugat-európai orvosoknál sokszorosan többet kerestek, miközben a fiatal cselédkönyvesekről leszakadt a papucs is. A műszaki értelmiségiek tehetségesebb és/vagy nyelvet beszélő része a bejövő multiknál kapott a korábbihoz busás fizetést, megjelentek a cégautók korlátlan magánhasználattal – a mérnök-kamarák mindig vitatott szerepe és jogosultságai elhalványodtak. A pedagógus-társadalom is kettévált – a szaktárgyat jól ismerő, szorgalmas és karizmatikus kevesek vagyonokat kerestek (és keresnek ma is!) felvételi előkészítőn, ZH-felkészítésen vagy magán nyelviskolákban.
Azaz az értelmiségi csoportok különböző aránya jelentős anyagi előnyként élte meg a rendszerváltást, ezért apolitikussá vált.
Antall úr emlékét sajnos be kell homályosítsa hogy utat nyitott az intézményes korrupciónak (és az is, hogy az állam-adósság elengedését úri módon köszönöm-nem-kérem.)
Az, hogy a bűnösöket őrizetbe veszik – természetesnek kellene lenni ma is. A Btk minden pontja üldözendő, tehát pl. ha a korrupt orvost bilincsben vezetik el (amennyiben a kényszerintézkedés feltételei fennálltak) akkor ezen nincs semmi kivetnivaló. Az hogy a sajtó ezen háborog – csak ront a morálon. Az Irástudóknak nagy felelőssége van!

Bejegyzés: Az anyagmozgató útja körbeér
süti beállítások módosítása